• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Стариот прозорец и велосипед“ платно уметност од Georgeорџ Дигалакис

Трговска марка ликовна уметност „Стариот прозорец и велосипед“ платно уметност од Georgeорџ Дигалакис

Buyers rating:
DEN 3.00

Износ

Уметник : Georgeорџ Дигалакисјубјект : Архитекторен стил : Рустикпродукт Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има црн велосипед што седи пред зграда. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на производство на печатење за создавање висок квалитет репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Стариот прозорец и велосипед “на Georgeорџ Дигалакис.

Декларирани својства

Најдобри предлози

1 2 w 8 d 16 h del monte мазна corbel w backplate, douglas fir
  • Ново
Мислење на купувачите:

1 2 w 8 d 16 h del monte мазна corbel w backplate, douglas fir

Нашата рустикална колекција е инстант класика Нашата рустикална мелница за дрво ги користи денешните т

DEN 559.52
Bonobos Fielder Mean and Big Short Short Graphic Tee, до 3xl
  • Ново
Мислење на купувачите:

Bonobos Fielder Mean and Big Short Short Graphic Tee, до 3xl

Бидете смели, бидете оригинални, бидете еден од еден Графичкиот мета на Филедер е комплимент со уникатн�

DEN 223.84
Подлошки за чистење на зори, КТ
  • Ново
Мислење на купувачите:

Подлошки за чистење на зори, КТ

Исчистете ја кујната брзо и лесно со влошки за чистење на зори Тие можат да се користат на садови, садови

DEN 1.67
Aztec Pattern I Wall Art, 12x12
  • Ново
Мислење на купувачите:

Aztec Pattern I Wall Art, 12x12

Во рамките на графичката колекција има различни слики врамени со убаво украсно обликување, давајќи му н

DEN 2933.60
Maxенско породилно здолниште со макси
  • Ново
Мислење на купувачите:

Maxенско породилно здолниште со макси

Класично и модерно, ова трендовски здолниште за породилно максимално здолниште од облека од 24 / 7 удобно�

DEN 336.00