• Ново
Карат Т.В. Дијамант дво-тон Стерлинг Сребрен машки бенд

Карат Т.В. Дијамант дво-тон Стерлинг Сребрен машки бенд

Buyers rating:
DEN 4671.84

Износ

Осветлете го денот со овој машки бенд Миабела Дијамант. Монтирана во треперливо дво-тон Стерлинг сребро, има 12 дијаманти со тркалезно, поставени со отворено (G-H, I2-I3) во центарот во две дијагонални линии. Овој дво-тон опсег ќе изгледа елегантно и зачудувачки на прстот на вашиот партнер. Полиран на брилијантен сјај, овој трепет на машкиот бенд Дијамант е уникатен додаток на секоја колекција на додатоци. Направено во дво-тон жолто и бело сребро. 1/4 ct. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Песни поставени камења. Машки бенд. Ширина на опсегот : 2,8 мм. Април Април. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 30 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележите посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

Декларирани својства

Најдобри предлози