• Ново
Карастан килими Ефемини мастило сино 5 '3 7' 10 Област килим

Карастан килими Ефемини мастило сино 5 '3 7' 10 Област килим

Buyers rating:
DEN 2.33

Износ

Апстрактни ленти инспирирани од акварел се фрлаат во кул нијанси под влијание на широри од индиго, небо сина, сива и бела боја во овој модерен дизајн на килим. Идеално за елегантни влезови, луксузни дневни соби, убави спални соби, раскошни канцеларии и многу повеќе, овој килим дебитира како дел од новата колекција од Дру и athонатан дома од Карастан. Домашните килими на Дру и athонатан се смислено ткаени со мешавина од меко и отпорно предиво, вклучително и влакно познати во индустријата Smart Strand. Нудејќи неодолив кадифен допир, супериорна јачина, отпорност на дамки и живописна јасна боја, оваа колекција убаво ја меша авангардната естетика со легендарниот квалитет на Карастан за траен дизајн од кој може да зависи од вашите секојдневни моменти. За без напорна грижа, едноставно забележете чисто по потреба со вода и благ детергент. Стилски дизајн : Од современ до среден век модерно, овој килим за апстрактно подрачје со разноврсна палета на бои може да биде беспрекорно интегрирана во најразлични стилови на домашен декор . луксузни материјали : еластичните влакна Smart Strand® се комбинираат со акценти на вискоза за да обезбедат Зачудувачка јасност отпорна на боја. Оваа област килим е одличен избор да додадете удобност и луксуз на вашиот домашен декор . кадифен куп : Високиот кадифен куп нуди луксузно густо и раскошно меко чувство под нозете, што носи раскошна здружение на кој било простор . Лесна нега и чиста : На Лесна за чиста површина, ја одржува оваа област килим привлечна за наредните години. Бидејќи овој килим содржи акценти на вискоза, не заборавајте да го поставите вашиот вакуум на највисоката можна поставка за да се осигурате дека ролерот за четки не предизвикува оштетување на тие деликатни влакна. Место чисто со решение на благ детергент и вода, или чиста професионално кога е потребно . : Како дел, најголемиот производител на килими во светот, производите на Карастан Ругс нудат 1 -годишна гаранција за дефекти на производството и гордо се увезуваат и увезуваат материјали.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Reef Runner Series Reef Runner 6-3 16 Purpler Nurple
  • Ново
Мислење на купувачите:

Reef Runner Series Reef Runner 6-3 16 Purpler Nurple

Deep Diver Diver Diver Reef Runner 800 е популарна кастинг и длабоко нуркање на мамки Сите чудави на Reef Runner се дизајниран�

DEN 403.20
Leенски женски мидрија капри
  • Ново
Мислење на купувачите:

Leенски женски мидрија капри

Midенски Midrise Midrise Caprilee's Midrise Capri со активен дел е направен со средно издигнување на фигури, контурирана ле�

DEN 2.33