• Ново
Овошје на разбојните мажи закрепнуваат одржлива памучна маица, големини S-2XL

Овошје на разбојните мажи закрепнуваат одржлива памучна маица, големини S-2XL

Buyers rating:
DEN 3.33

Износ

Ние сме посветени на поплодна иднина. Притоа, ние сме големи да ги претвориме работите во други работи! Значи, ние се здруживме со Recover за да го создадеме нашиот овошје на маичката за враќање на памук. Оваа маица е направена со 20% закрепнување памук, висококвалитетно, рециклирано влакно со ниско влијание направено од памучен текстилен отпад. Закрепнете го производството на памучни влакна, исто така, користи помалку вода во споредба со конвенционалниот памук, толку многу што 1lb закрепнување памук заштедува до приближно 114 тушеви или 6 години вода за пиење*! Оваа унисекс памучна маица обезбедува повеќе од само заштеда на Земјата-направено е да трае со двојно игличко зашивање за дополнително повторно спроведување. Касетата за обвивка од рамо до рамо ја обезбедува вашата удобност. Оваа одржлива маица е задолжителна за вашата фиока и како и секогаш, ние нудиме најдобро одговара, загарантирано! . * Пресметано со употреба на студија за LCA, потврдена од AITEX, Universitat de Valencia и Unesco Super Soft Jersey. Одржлив. Унисекс одговара. Направено со закрепнување памук. Ознака -бесплатна. Достапно во големини S-2 XL. Цврсти материи : 80% памук, 20% закрепнување памук; Heathers 40% памук, 20% закрепнуваат памук и 40% полиестер. Увезени. Инструкции за нега на ткаенини : Машината што се пее. Овошје на разбојната ставка бр. CWUT000.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Luksенски женски Lilly Lyly Up Boot
  • Ново
Мислење на купувачите:

Luksенски женски Lilly Lyly Up Boot

Грубо модерно, чизмот на Lilly Lace Up ќе се сврти со глави без разлика со што ќе го спарите Објавено со полиес�

DEN 751.52