• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Четири космос“ платно уметност од Кристофер Пирс

Трговска марка ликовна уметност „Четири космос“ платно уметност од Кристофер Пирс

Buyers rating:
DEN 1.33

Износ

Уметник : Кристофер Пирсисјубјект : Флоралстил : Модерен прободен вид на средниот век Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бели и розови цвеќиња над црна позадина. Кристофер Пирс е национално признат убав уметник кој слика флорали, сè уште животи, портрети, фигури и ентериери со панахија и зрела чувствителност. Заедно со зачудувачкиот портрет, тој е добро познат по огромните и командантски флорали кои доаѓаат од распродажбата на неговите градини. Неговата работа има освоено бројни награди и е во важни колекции на глобално ниво. Написите за неговите слики и студиото се појавија во национални и меѓународни списанија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бели и розови цвеќиња над црна позадина.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Избледена слава ткаени резервоар
  • Ново
Мислење на купувачите:

Избледена слава ткаени резервоар

Останете стилски со нашиот омилен ткаен резервоар со избледена слава Овој основен резервоар е лесен и в

DEN 1.33
Бринли Ко.
  • Ново
Мислење на купувачите:

Бринли Ко.

Овој уникатен дизајн е слајд на Пјера од Бринли Ко Овој слајд има детали за над и под крцкање преку пети �

DEN 335.84