• Ново
Sonemertile 12.375 12,5 Antaeus светло зелена порцеланска мозаик подот и wallидна плочка

Sonemertile 12.375 12,5 Antaeus светло зелена порцеланска мозаик подот и wallидна плочка

Buyers rating:
DEN 271.84

Износ

Оваа Somertile Hudson Tangier светло зелена 12-3/8 in. X 12-1/2 in. X 5 mm порцелански мозаик плочка нуди убаво мирно ажурирање на дизајнот на безвременски фенер. Оваа плочка има меки зелени тонови во центарот измешани со кремасти нијанси на работ. Крајниот ефект е пријатна мешавина од ладни нијанси со дополнителна димензија додадена со финишот со висок сјај. Непропустлив, отпорен на мраз и лесен за чистење, оваа плочка е совршен избор самостојно или координиран со други бои во нашата серија Хадсон Тангиер. Sonemertile 12.375 "x 12,5" Antaeus светло зелена порцеланска мозаик подот и wallидна плочка (10 плочки/ 10,7 кв.м.) 10,7 квадратни метри., 10 парчиња по случај; Тежината на случајот е еднаква на 20 фунти . Одделение 1, порцеланска плочка од прв квалитет за употреба на подот и wallидот. 12,38 внатре Ширина x 12,5 in. Должина x 5 mm дебела мозаик монтиран од мрежа. 2 in. W x 2.25 in. L парчиња фенер. Застакната мазна завршница со висок сјај и униформа изглед во тон. P.E.I. Оценката IV има голема отпорност на абразија и е погоден за тешки станбени и комерцијални кујни, хотели, изложби и простории за продажба со некои услови на нечистотија. Непропустливиот тротоарите има апсорпција на вода помала од 0,5% за внатрешна и надворешна употреба и е отпорен на мраз. C.O.F. Поголемо од 0,50 се препорачува за стандардни станбени апликации и е маргинално отпорен на лизгање. Внатрешна употреба. Целосно отпорен на мраз за апликации во затворен или отворен простор; Користете латекс-модифициран Thinset за прифатлива јачина на врската. Комерцијална и станбена употреба. Ви препорачува да купите минимум 10% прекумерна употреба за да одговорите на намалувањето на дизајнот и обрасците. Секоја ставка од линијата во рамките на нарачката ќе биде избрана од единечна боја (боја) и калибар (големина), но повеќе нарачки може да резултираат во примање на повеќе многу бои и/или калибери; Ве молиме, осигурете се дека целата плочка за проект е добиена во рамките на 1 ред. Сите керамички / порцелански и природни камени плочки во координативната серија може да се произведат во различни периоди што може да предизвика варијација во бојата многу (боја) и калибар (големина) што е автентично на плочката.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Gr BB SS Tee џеб
  • Ново
Мислење на купувачите:

Gr BB SS Tee џеб

Оваа џебна џеб со кратки ракави Garanimals ќе помогне да се создаде кул, стилски изглед на вашето мало момче...

DEN 255.84