• Ново
Стерлинг сребрен дијамант исечен ѓердан од синџирот

Стерлинг сребрен дијамант исечен ѓердан од синџирот

Buyers rating:
DEN 415.84

Износ

Овој фин, италијански изработен ланец ќе заслепува и збунува. Направено од 92,5 проценти чисто стерлинг сребро, конструкцијата на врската на овој ѓердан од ланецот прави фино ткаен ланец кој се чувствува како свила против вашата деликатна кожа, со мазни и ситно полирани врски за финиш што можете да ја почувствувате. Линковите на Кардано, именувани по италијанскиот научник, математичар и филозоф по име Героламо Кардано, се широки 2,3 мм. Вкупната должина на ѓерданот е 20 инчи, со вкупна тежина од 16,8 грама. Секоја врска е гравирана со уникатен дизајн кој додава на сложеноста и богатството на овој извонреден ѓердан. Ѓердан се обезбедува со затворач на јастог од јастог. За да го задржите како бујно како денот кога го купивте, запомнете редовно да ги бришете со мека крпа за полирање на накит. Направено во Италија Родиум позлатена 2 мм. Вид 045 мерач ланец 15 грама јастог со тежина Полиран.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Qt Sedum чоколадна топка
  • Ново
Мислење на купувачите:

Qt Sedum чоколадна топка

Советите за длабоки бронзени чоколади личат на смрека Густата густа на ниско распространување ќе ви по�

DEN 559.84
Women'sенски врзан Долман Топ
  • Ново
Мислење на купувачите:

Women'sенски врзан Долман Топ

Додадете го овој удобен плус големина на Долманракав врв од 24 / 7 облека за удобност во вашата гардероба �

DEN 3.33
Атмосфера - глава на глава: Se7en - винил
  • Ново
Мислење на купувачите:

Атмосфера - глава на глава: Se7en - винил

По нивниот деби албум Овервос! Беше ослободена, атмосферата сè уште беше безобразно гладна Слушката и м�

DEN 239.84
Чизми за девојки на мали деца
  • Ново
Мислење на купувачите:

Чизми за девојки на мали деца

Ажурирајте ја нејзината колекција на чевли за претстојните есен / зимски месеци со овие чизми на Јосмо...

DEN 1.00
Томас Рет - број на број - земја - ЛП
  • Ново
Мислење на купувачите:

Томас Рет - број на број - земја - ЛП

Ексклузивно Томас Рет 20 број (злато металик непроирен винил) Мулти платина уметник на земја (голема ма�

DEN 239.84
Women'sенски плус селански селански врв
  • Ново
Мислење на купувачите:

Women'sенски плус селански селански врв

Врвот на Глорија Вандербилт Теган има прекрасни украси за печатење и rhinestone околу деколтето и центарот н

DEN 239.84
Чановата на Хелен Абас „Сезони VII“
  • Ново
Мислење на купувачите:

Чановата на Хелен Абас „Сезони VII“

Уметник : Хелен Абасјубјект : Флоралстил : Модерни многу фотографи, чии дела сега висат во уметнички гале

DEN 2.33