• Ново
Собрание на предно светло одобрено од SAE DOT

Собрание на предно светло одобрено од SAE DOT

Buyers rating:
DEN 1085.44

Износ

Собранието на предните светла TYC/Genera SAE/DOT ги исполнува регулативите SAE/DOT - Оваа ставка не е NSF или CAPA овластена за поправка на судир на осигурување. Секоја ламба за замена на TYC се произведува со слични материјали како оригиналната опрема и се подложува на ригорозно тестирање за да се обезбеди вашата безбедност за време на дневната и ноќта. Светилките на вашето возило се суштински дел од неговите безбедносни карактеристики, така што ламбите за замена на TYC ги исполнуваат регулативите SAE/DOT. Карактеристики и придобивки : ги исполнува или ги надминува стандардите DOT/SAE, со особено разгледување на специјалното обложување на фотометриска и безбедност на усогласеноста на површината на леќи, спречува зачувување и бледнее, обезбедувајќи соодветно осветлување и оперативна безбедност ригорозни и забрзани тестови за велосипедизам за да се обезбеди квалитетот на услугата и издржливоста на производот ОЕ -Добични одредби за монтирање Обезбедете прецизно вклопување во комбинација на ОЕ (без конектор за пигтаил) за инсталација без проблеми TYC SAE/DOT одобрено склопување на фаровите.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Шарена перница во затворен простор
  • Ново
Мислење на купувачите:

Шарена перница во затворен простор

Прекрасна уметност од Мелиса Плух создава разговорлив тематски дизајн во повеќе бои за оваа печатена п�

DEN 1.00
Women'sенски врзан Долман Топ
  • Ново
Мислење на купувачите:

Women'sенски врзан Долман Топ

Додадете го овој удобен плус големина на Долманракав врв од 24 / 7 облека за удобност во вашата гардероба �

DEN 3.33
Grooved in. In. Сет за рамка за сива слика
  • Ново
Мислење на купувачите:

Grooved in. In. Сет за рамка за сива слика

Вексфорд дома вистински дрвени рамки за фотографии приказ на рамка за прилагодена слика за виси на wallи�

DEN 132.16
Бела Вита Ешлин Втори Исечи чизми
  • Ново
Мислење на купувачите:

Бела Вита Ешлин Втори Исечи чизми

Чизмите се толку неверојатно разноврсни, бидејќи можат да се носат со фармерки, фустани, здолништа ....

DEN 1.33
Gr BB SS Tee џеб
  • Ново
Мислење на купувачите:

Gr BB SS Tee џеб

Оваа џебна џеб со кратки ракави Garanimals ќе помогне да се создаде кул, стилски изглед на вашето мало момче...

DEN 255.84