• Ново
GeForce GT 1 GB GDDR PCI Express 2. Графичка картичка

GeForce GT 1 GB GDDR PCI Express 2. Графичка картичка

Buyers rating:
DEN 2288.00

Износ

Графичката картичка Nvidia Ge Force GT 610 1 GB GDDR3 PCI Express 2.0 е дизајнирана да ви обезбеди доволно графичка моќ за најсложените онлајн игри и 3Д филмови. Се напојува со иновативниот процесор GT 610 и има поддршка за Microsoft Direct X 11.0. Уредот може да генерира реални слики и импресивни визуелни ефекти. Графичката картичка GDDR3 ја опфаќа поддршката на Open GL 4.2, заедно со интерфејсот со лесен за употреба PCI Express 2.0. Тој е компатибилен со широк спектар на системи и излези во формат HDMI D-Sub и DVI, така што ќе можете да уживате во вашите омилени филмови и игри на сите типови монитори и системи. Подобрете ги вашите игри и целокупната компјутерска употреба со графичката картичка NVIDIA 1 GB. Сега имате можност да ги предизвикате вашите пријатели на најсложените онлајн игри и да уживате во зачудувачки слики, заедно со висококвалитетни звучни ефекти. Овој производ обезбедува импресивно поттикнување на RAM меморијата, така што вашиот компјутер работи подобро отколку што тоа го правеше во минатото кога работите на повеќе задачи или вчитуваат датотеки за игри со висока содржина. Користете ја графичката картичка Nvidia Ge Force GT 610 1 GB GDDR3 PCI Express 2.0 за да му дадете на вашиот систем многу потребен поттик за да можете да започнете да уживате во сè што има вашиот компјутер. Ibuypower Nvidia Ge Force GT 610 1 GB GDDR3 PCI Express 2.0 Графичка картичка : Напојувано од GT 610 GPU со поддршка за Microsoft Direct X 11 за да обезбеди графичка моќ за најпребирливите игри и 3Д филмови. 1 GB GDDR3 Меморија на одборот обезбедува визуелен реализам. Интерфејсот PCI Express 2.0 обезбедува компатибилност со низа системи. Graphics Cards на NVIDIA 1 GB карактеристики на ОПЕНГЛ 4.2 Поддршка. Излези : HDMI, D-Sub, DVI.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Women'sенски плус селански селански врв
  • Ново
Мислење на купувачите:

Women'sенски плус селански селански врв

Врвот на Глорија Вандербилт Теган има прекрасни украси за печатење и rhinestone околу деколтето и центарот н

DEN 239.84
Terra & Sky Women's Plus Size Double Clain Tie Front Tank
  • Ново
Мислење на купувачите:

Terra & Sky Women's Plus Size Double Clain Tie Front Tank

Овој разноврсен врв од Terra & Sky има опции за стилизирање за да одговара на поставката Стилот за инспирира�

DEN 2.33
Athенски атлетски чевли
  • Ново
Мислење на купувачите:

Athенски атлетски чевли

Останете удобно со атлетските работи женски атлетски чевли Се одликува со стилски дизајн со сигурна, цв

DEN 519.68
Que pasa бела пченка тортилја чипс оз
  • Ново
Мислење на купувачите:

Que pasa бела пченка тортилја чипс оз

Кога станува збор за добра храна, убаво е да се вратиме на основите За разлика од повеќето други чипови с

DEN 0.67