• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Камен шума“ платно уметност од Луис Агуир

Трговска марка ликовна уметност „Камен шума“ платно уметност од Луис Агуир

Buyers rating:
DEN 574.40

Износ

Уметник : Луис Aguirresubject : Пејзаж-апестит : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има две камени карпи од левата страна на рамката. Истакнати бои : бела, сива, тен, светло сина, кафеава, црна Луис Агуире е родена на 22 февруари 1976 година, во Лима, Перу. Во детството, тој сакаше да црта стрипови и специјални ликови. Од тоа време, тој откри дека илустрацијата ќе биде дел од неговиот живот, но од различни причини мораше да престане да го прави тоа. Во моментот, тој ги споделува со нас своите слики што се рефлексии на неговата инспирација, како што се природата и животните. Тој сака да го поврзе фактот дека е свесен и почитуван за животните, неговото живеалиште, како и околината. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Луис Агуир е роден на 22 февруари 1976 година во Лима, Перу. Во детството, тој сакаше да црта стрипови и специјални ликови. Од тоа време, тој откри дека илустрацијата ќе биде дел од неговиот живот, но од различни причини мораше да престане да го прави тоа. Во моментот, тој ги споделува со нас своите слики што се рефлексии на неговата инспирација, како што се природата и животните. Тој сака да го поврзе фактот дека е свесен и почитуван за животните, неговото живеалиште, како и околината. - Две камени карпи од левата страна на рамката.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Томас Рет - број на број - земја - ЛП
  • Ново
Мислење на купувачите:

Томас Рет - број на број - земја - ЛП

Ексклузивно Томас Рет 20 број (злато металик непроирен винил) Мулти платина уметник на земја (голема ма�

DEN 239.84
Reef Runner Series Reef Runner 6-3 16 Purpler Nurple
  • Ново
Мислење на купувачите:

Reef Runner Series Reef Runner 6-3 16 Purpler Nurple

Deep Diver Diver Diver Reef Runner 800 е популарна кастинг и длабоко нуркање на мамки Сите чудави на Reef Runner се дизајниран�

DEN 403.20
Grooved in. In. Сет за рамка за сива слика
  • Ново
Мислење на купувачите:

Grooved in. In. Сет за рамка за сива слика

Вексфорд дома вистински дрвени рамки за фотографии приказ на рамка за прилагодена слика за виси на wallи�

DEN 132.16
Луг Бандит Оксфорд Патика
  • Ново
Мислење на купувачите:

Луг Бандит Оксфорд Патика

Лесен стил на лизгање се среќава со супериорна удобност со женскиот бандит Оксфорд Патика...

DEN 2.00