• Ново
Miaенски Carat Carat T.G.W. Африкански аметист и бел топаз Стерлинг Сребрен цвет прстен

Miaенски Carat Carat T.G.W. Африкански аметист и бел топаз Стерлинг Сребрен цвет прстен

Buyers rating:
DEN 0.67

Износ

Дајте си гламурозен изглед со овој миабела африкански аметист бел цвет прстен Топаз. Изработена во бујно сребро сребро, се одликува со тркалезен африкански камења од африкански аметист (5 х 5мм) во центарот со 50-тина кружни, поставени бели топаз-камења, кои се наоѓаат во прекрасно цветно детали и исто така и во деталното Хало на центарот. Можете да го спарите овој прстен за трендови со кој било цветен приврзок на цврст фустан и да го завршите вашиот гламурозен изглед. Полиран на брилијантен сјај, овој сјаен цветен прстен е совршен додаток на секоја колекција на накит. Направено во сребро. 7/8 КТ. Т.Г.В. Африкански аметист и бел топаз. Африкански аметист пресек : круг. Белиот Топаз се сече : круг. Простори и песни поставени камења. Ширина на опсегот : 1,6мм. Цветен прстен. Февруари роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Чановата на Хелен Абас „Сезони VII“
  • Ново
Мислење на купувачите:

Чановата на Хелен Абас „Сезони VII“

Уметник : Хелен Абасјубјект : Флоралстил : Модерни многу фотографи, чии дела сега висат во уметнички гале

DEN 2.33
Women'sенски врзан Долман Топ
  • Ново
Мислење на купувачите:

Women'sенски врзан Долман Топ

Додадете го овој удобен плус големина на Долманракав врв од 24 / 7 облека за удобност во вашата гардероба �

DEN 3.33
Que pasa бела пченка тортилја чипс оз
  • Ново
Мислење на купувачите:

Que pasa бела пченка тортилја чипс оз

Кога станува збор за добра храна, убаво е да се вратиме на основите За разлика од повеќето други чипови с

DEN 0.67