• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Calvet Swings“ платно уметност од Рејчел Пакстон

Трговска марка ликовна уметност „Calvet Swings“ платно уметност од Рејчел Пакстон

Buyers rating:
DEN 1530.08

Износ

Уметник : Рејчел Пакстонсубјект : Апстракт Стил : Електрикпродукт Тип : Галерија-обвиткано платно Арт. Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Рејчел Пакстон „Калвет Свингс“ платно уметност.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Главни мемиња за луда низа, печати
  • Ново
Мислење на купувачите:

Главни мемиња за луда низа, печати

Главни мрежи 15x15 луда низа меморија табла, печати разновидни дизајни : розова со темно розови еластични �

DEN 560.00