• Ново
Ариста Карат Т.В. Создаден аметист и бел сафир женски прстен за ангажман на изглупено скрипти во среброто на Стерлинг

Ариста Карат Т.В. Создаден аметист и бел сафир женски прстен за ангажман на изглупено скрипти во среброто

Buyers rating:
DEN 8336.00

Износ

Почитувајте ја роденденската девојка родена во февруари со овој блескав роден камен. Изработен во ладно сребро сребро, прстенот за ангажман со светла овална форма виолетова аметист опкружена со рамка на треперлива лабораторија создаде бели сафири на изопачена шанка. Измешан на брилијантен сјај со родиум позлата и повеќекратни измет на виолетова аметист, страничните бели сафири е дизајниран за безбеден вклопување, како и за прекрасен изглед. Прстените се достапни во големини од 5 до 10. Ова убаво парче накит може да го носат возрасни или тинејџери и да им се нададат на вашата сопруга, девојка или на вашата пријателка. Ариста 1 7/8 Карат Т.В. Создаде аметист и бел сафир женски прстен за ангажирање на изглупено тресење во сребро. Тип на камен : Создадени аметист и бел сафир. Тежина на дијамант : 1 7/8 карат. Квалитет на дијамант : НА. Облик на дијамант : круг. Поставување на дијаманти : ПРОНГ. Метал : Стерлинг сребро. Метална боја : Бела. Достапно во големини 5, 6, 7, 8, 9 и 10. Позлатеност : Родиум. Пол Жена. Со вклучена кутија. Земја на потекло : Индија.

Декларирани својства

Најдобри предлози