• Ново
Ариста Карат Т.В. Создаден аметист и бел сафир женски прстен за ангажман на изглупено скрипти во среброто на Стерлинг

Ариста Карат Т.В. Создаден аметист и бел сафир женски прстен за ангажман на изглупено скрипти во среброто

Buyers rating:
DEN 8336.00

Износ

Почитувајте ја роденденската девојка родена во февруари со овој блескав роден камен. Изработен во ладно сребро сребро, прстенот за ангажман со светла овална форма виолетова аметист опкружена со рамка на треперлива лабораторија создаде бели сафири на изопачена шанка. Измешан на брилијантен сјај со родиум позлата и повеќекратни измет на виолетова аметист, страничните бели сафири е дизајниран за безбеден вклопување, како и за прекрасен изглед. Прстените се достапни во големини од 5 до 10. Ова убаво парче накит може да го носат возрасни или тинејџери и да им се нададат на вашата сопруга, девојка или на вашата пријателка. Ариста 1 7/8 Карат Т.В. Создаде аметист и бел сафир женски прстен за ангажирање на изглупено тресење во сребро. Тип на камен : Создадени аметист и бел сафир. Тежина на дијамант : 1 7/8 карат. Квалитет на дијамант : НА. Облик на дијамант : круг. Поставување на дијаманти : ПРОНГ. Метал : Стерлинг сребро. Метална боја : Бела. Достапно во големини 5, 6, 7, 8, 9 и 10. Позлатеност : Родиум. Пол Жена. Со вклучена кутија. Земја на потекло : Индија.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Que pasa бела пченка тортилја чипс оз
  • Ново
Мислење на купувачите:

Que pasa бела пченка тортилја чипс оз

Кога станува збор за добра храна, убаво е да се вратиме на основите За разлика од повеќето други чипови с

DEN 0.67
Terra & Sky Women's Plus Size Double Clain Tie Front Tank
  • Ново
Мислење на купувачите:

Terra & Sky Women's Plus Size Double Clain Tie Front Tank

Овој разноврсен врв од Terra & Sky има опции за стилизирање за да одговара на поставката Стилот за инспирира�

DEN 2.33
Women'sенски плус селански селански врв
  • Ново
Мислење на купувачите:

Women'sенски плус селански селански врв

Врвот на Глорија Вандербилт Теган има прекрасни украси за печатење и rhinestone околу деколтето и центарот н

DEN 239.84
Firestone Turf & Field TL R- 9.5 -16
  • Ново
Мислење на купувачите:

Firestone Turf & Field TL R- 9.5 -16

Компанијата Firestone Tire and Rubber е американска компанија за гуми основана од Харви Фирестон во 1900 година први�

DEN 8915.36
Чановата на Хелен Абас „Сезони VII“
  • Ново
Мислење на купувачите:

Чановата на Хелен Абас „Сезони VII“

Уметник : Хелен Абасјубјект : Флоралстил : Модерни многу фотографи, чии дела сега висат во уметнички гале

DEN 2.33