• Ново
Трговска марка ликовна уметност „ноќни времиња“ платно уметност од Ј Артур

Трговска марка ликовна уметност „ноќни времиња“ платно уметност од Ј Артур

Buyers rating:
DEN 1.00

Износ

Уметник : J Arthursubject : People Style : Modern & Modern and Modernional Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија се одликува со луѓе што одат по тротоарот на Yorkујорк. Во моите години на колаж, јас бев апстрактен геометриски експресионист и тогаш Почнав да работам во реалистички стил, честопати се приближував до реализмот на фото. Пред неколку години започнав да експериментирам со идеја да го срушам составот до основните елементи што сè уште ќе ја задржат целокупната суштина на сликата. Блокираните форми на тврд раб и заситените бои додаваат музички современ пламен. Овие се резултатите досега од таа нова насока. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Луѓето кои шетаат по тротоарот на Newујорк.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Вкусен број за вечера, пилешки грутки
  • Ново
Мислење на купувачите:

Вкусен број за вечера, пилешки грутки

Вкусните броеви за вечера за вечера прават 10+ мини грутки Тие навистина вкусуваат како грутки и кечап и �

DEN 1.67