• Ново
Илуминации за очи за чистење на вода и шминка за очи, 3-во-мицеларна вода содржи хијалуронска киселина, клинички докажани и хипоалергични, контактни леќи и пријател?

Илуминации за очи за чистење на вода и шминка за очи, 3-во-мицеларна вода содржи хијалуронска киселина, клинички

Buyers rating:
DEN 0.33

Износ

Во Бауш + Ломб, знаеме очи. Затоа, создадовме нови осветлувања на очите ™, линија на специјализирани производи за нега на очите научно развиени за чувствителна нега на очите. Овие формулации за очекување на патенти содржат чисти состојки богати со хранливи материи за клинички докажани, видливи резултати. Линијата е дизајнирана да помогне во подобрувањето на природната убавина на очите без употреба на груби, иритирачки состојки. Бидејќи убавите очи започнуваат со здрави очи. REJUVENATING MICELLAR FORMULA : Patent-pending, no-rinse micellar formula helps provide powerful cleansing while Hyaluronic Acid, Vitamin C and Niacinamide help brighten and moisturize the sensitive skin around the eyes. WATERPROOF MAKEUP REMOVER + EYE LIDS CLEANSER : p H balanced to be non -иритирајќи се на очите. Течноста за отстранување на шминка за очи помага во отстранување на дури и водоотпорна шминка без грубо триење . Наука за убавина на очите : научно развиена со офталмолози и дерматолози специјално за чувствителната област околу окото. Донесени од вас од експерти за нега на очите во Бауш + Ломб . Чисти состојки : Оваа хипоалергична формула е без мирис, алкохол, сулфати, минерално масло, PEG, парабени, фталати, PHMB . добро тресете. Заситена памучна топка или подлога. Нежно избришете ги затворените очи за да ги отстраните нечистотијата, маслото и шминката. Не е потребно плакнење.

Декларирани својства

Најдобри предлози