• Ново
Колеџот опфаќа сè што е удобно Алабама Кримсон Плима Патио Адирондак Чаир перница

Колеџот опфаќа сè што е удобно Алабама Кримсон Плима Патио Адирондак Чаир перница

Buyers rating:
DEN 1013.92

Износ

Оваа Alabama Crimson Tide Adirondack Cushion е одличен додаток на кој било стандарден стол за внатрешен двор, Fire Pit Adirondack или навистина на кое било стол на кој му е потребна удобност или боја. Нашата перница е направена со 100% полиестер за одлична боја и издржливост, ќе работи одлично и за внатрешна и за надворешна употреба. Перниките за седишта се полни со 100-процентно полиестерско влакно извори од Северна Каролина и се исполнети токму тука во Небраска. Приложените врски ја одржуваат перницата безбедно поврзана со вашиот омилен стол Адирондак, а исто така работи добро на столче за лулка. Адирондак перница е исто така опремена со кругови за да се елиминира гребењето на полнењето за совршено удобно седиште. Лесно место чисто или миење на рака со благ детергент и ладна вода и оставете да се исуши воздухот. Кога перницата лежи рамно, таа мери 45 инчи долга x 20 инчи широк x 3 инчи висока. Кога перницата е во стол, перницата на дното на седиштето мери ширина од 18 до 20 инчи и длабочина од 16 до 18 инчи, а горниот или задниот дел од перничето мери 22 до 24 инчи. Не вклучува стол, само перница. За да го зголемиме животот на нашите перници, препорачуваме да ги чувате надвор од сончевата светлина кога не се во употреба. Кога перницата лежеше рамно, таа мери 45 инчи долга x 20 инчи широк x 3 инчи висока . Кога перницата е во стол, перницата на долниот дел на седиштето мери ширина од 18 до 20 инчи и длабочина од 16 до 18 инчи, а врвот или задниот дел од перницата се мери од 22 до 24 инчи . приложените врски ја чуваат адирондак перница безбедно врзана со мебелот за стол или внатрешен двор, за да се елиминира гребењето на полнењето. Лесно место чисто или миење на рацете со благ детергент и ладна вода, оставете да се исуши воздухот. Перница работи одлично и за внатрешна или на отворено. Адирондак перница е исполнета со 100-процентно полиестерско влакно.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Шарена перница во затворен простор
  • Ново
Мислење на купувачите:

Шарена перница во затворен простор

Прекрасна уметност од Мелиса Плух создава разговорлив тематски дизајн во повеќе бои за оваа печатена п�

DEN 1.00
Бела Вита Ешлин Втори Исечи чизми
  • Ново
Мислење на купувачите:

Бела Вита Ешлин Втори Исечи чизми

Чизмите се толку неверојатно разноврсни, бидејќи можат да се носат со фармерки, фустани, здолништа ....

DEN 1.33
Монограм на Дамаск Монограм, сина
  • Ново
Мислење на купувачите:

Монограм на Дамаск Монограм, сина

Овој монограм од MWW Design Studio создава лична фокусна точка IDG Damask Monogram Duvet Cover, Blue : Убава уметност од MWW Design Studi

DEN 399.84
Women'sенски врзан Долман Топ
  • Ново
Мислење на купувачите:

Women'sенски врзан Долман Топ

Додадете го овој удобен плус големина на Долманракав врв од 24 / 7 облека за удобност во вашата гардероба �

DEN 3.33