• Ново
Сет за готвење на мајчина и табела, таупе, таупе

Сет за готвење на мајчина и табела, таупе, таупе

Buyers rating:
DEN 0.33

Износ

Сет за готвење на мајки и табели со 12 парчиња, Taupe. Воведување на нашите 12 -те парчиња нечистички прибор за готвење поставени во Taupe - крајниот придружник на кујната за секој домашен готвач. Овој зачудувачки сет е дизајниран да испорача исклучителни перформанси и разноврсност за готвење, што го прави совршен избор за секоја кулинарска задача. Изработено од врвни материјали, секое парче во овој сет има трајна нелеплива површина што обезбедува без напор ослободување на храна и лесно чистење. Комплетот вклучува тенџере со залихи од 6 QT со капакот, 3,5 QT тенџере со капакот, 2,5 QT тенџере со капак, тава од 10 инчи, тава од 8 инчи и 4 заштитници за прибор за готвење. Цврстата конструкција на секое парче обезбедува дури и дистрибуција на топлина, овозможувајќи ви да постигнете совршени резултати за готвење секој пат. Темните стаклени капаци запечатуваат во вкусот и хранливите материи на вашата храна, додека ви овозможуваат да го следите напредокот на готвењето. Ергономските рачки се дизајнирани за максимална удобност и контрола, обезбедувајќи безбеден зафат дури и кога садот за готвење е топла. Елегантниот дизајн на сетот и елегантната завршница го прават зачудувачки додаток на секоја кујна, додека нејзината трајна конструкција гарантира дека ќе трае следните години. За грижа и обезбедување на долговечноста на производот, ве молиме, измијте ја во топла вода со мек сунѓер и сапун за садови. Таупе боја. Миење на рацете се препорачува за одржување на долговечноста. Сет за готвење на мајки и табели со 12 парчиња, Taupe. Нелеплива облога за лесно ослободување. Направен од траен алуминиум и не'рѓосувачки челик. Погодно за сите готвачи.

Декларирани својства

Најдобри предлози