• Ново
Мармонт Хил Кити Хок Лиценциран Смитсонијан Рамка за уметнички принт

Мармонт Хил Кити Хок Лиценциран Смитсонијан Рамка за уметнички принт

Buyers rating:
DEN 255.84

Износ

Автентични слики лиценцирани од Смитсонијан Архивсгикл печатење на архивски хартија за да го обесат Мармонт Хил „Кити Хоук“ лиценциран Смитсонијан, врамен уметнички принт : автентични слики лиценцирани од архивите на Смитсонијан. ГИКЕЛ со врвен квалитет на печатење на архивска хартија со висока резолуција. Професионално врамени и монтирани на архиви без киселина. Висококвалитетна трајна рамка што не се во борба. Пристигнува подготвени да висат. Цртеж со 3 гледања (горе, предна и лева страна) на флаер Рајт 1903. Цртеж создаден од Луис П. Кристман, заснован на надворешни мерења на флаерот во институцијата Смитсонијан во јануари 1950 година, со референца, како и на цртежите и компонентите на научниот музеј во 1928 година од Флаер Рајт 1905 година.

Декларирани својства

Најдобри предлози