• Ново
BioAdVanced сите во една гранула Rose & Flower 4lb Гранул се оплоди и заштити

BioAdVanced сите во една гранула Rose & Flower 4lb Гранул се оплоди и заштити

Buyers rating:
DEN 1.33

Износ

Bio Ad Vanced All-in-One Rose and Chare I е 3 системски производи во едно! Формулата 3-во-1 работи како ѓубриво, контрола на инсекти и контрола на болести. Ertубривото за растителни храна промовира силни корени и убави цути за рози, хибискуси, ириси и други цвеќиња и грмушки. Само една апликација убива деструктивни наведени инсекти како што се aphids, лисја, возрасни јапонски бубачки и многу повеќе. Грижата на роза и цвет исто така делува како фунгицид за контрола на заболувања како што се црна дамка, прашкаста мувла, 'рѓа, јужен удар и многу повеќе. Производство на дожд 6 недели, секој дожд или вода нема да ја измие ефективноста на производот. Подготвените гранули за употреба се лесни за употреба. Едноставно измерете и посипете околу основата на растението. За најдобри резултати, повлечете ја прекривката пред да нанесете. Растењето убави рози, цвеќиња и грмушки никогаш не било полесно! Оваа биоадиран се-во-еден роза и цветна нега јас мери 4-фунти. Растително ѓубриво : Растителната храна промовира силни корени и убави цути; Ertубриво може да се користи на растенија на отворено или затворено. Убиец на инсекти : убива јапонски бубачки, aphids, лисја и други наведени штетници. Контрола на болести : Фонгицид ја контролира црната дамка, прашкаста мувла, 'рѓа и јужниот удар. Заштита на дождовни средства : Системска заштита од изолацијата на дождовите трае до 6 недели.

Декларирани својства

Најдобри предлози