• Ново
Отпорник на моторот на вентилаторот компатибилен со 2005- Nissan Frontier 2005- Pathfinder

Отпорник на моторот на вентилаторот компатибилен со 2005- Nissan Frontier 2005- Pathfinder

Buyers rating:
DEN 2.33

Износ

Специфичноста на производот Продадена : Продадена индивидуално Конфигурација : 4-постепено машко терминал; 1 Female Connector Replaces OE Number : 27151 ZT00 A, 27151 ZW00 AInterchange Part Number : RU365, 27151 ZT00 A, 27151 ZW00 AWarranty : 1-year unlimited-mileage warranty BLOWER MOTOR RESISTOR Manufactured from top quality components, this is your best option and inexpensive replacement for your rebuild, repair, and maintenance потреби-производ за замена на ОЕ за вашиот оштетен или стари фабрички дел.compabtiation со следниве возила : Fitnote : За возила со рачен систем за контрола на температурата A/C System Nissan2005-2006 Armada SE Off-Road Rear2005-2007 Armada (подмодел : LE, SE) REAR2013-2018 Frontier Desert Runner2005-2008 Frontier Nismo Off-Road2009-2018 Frontier PRO-4 X2005-2010 Frontier (подмодел : LE, SE, XE) 2011-2018 Frontier (Sumbodel : S, SL, SV, SV) 2006 Pathfinder S Front или Read2007 -2010 Pathfinder SE2007-2009 Pathfinder SE Off-Road2005 Pathfinder XE Front или Rear2005-2006 Pathfinder (подмодел : LE, SE, SE Off-Road) Преден или Rear2007-2012 Pathfinder (подмодел : LE, S) 2011-2012 Pathfinder (подмодел : Silver Edition, SV) 2005-2009 Quest Base2004-2009 Потрагата (подмодел : S, SE, SL) 2008-2015 Titan PRO-4 X2004-2010 Titan (подмодел : LE, SE, XE) 2011-2015 Titan (подмодел : S Sumbodel : S , SL, SV) 2011-2015 XTERRA PRO-4 X2005-2015 XTERRA S2011-2012 XTERRA SV2006-2015 XTERRA X2005-2010 XTERRA (подмодел : Off-Road, SE) го заменува бројот на ОЕ : 27151 ZT00 A, 27151 ZW00 A. Броеви на размени : RU365, 27151 ZT00 A, 27151 ZW00 A.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Terra and Sky Women's Plus Sigust Twist Tounk Top, 2-Пакет
  • Ново
Мислење на купувачите:

Terra and Sky Women's Plus Sigust Twist Tounk Top, 2-Пакет

Ако само сè беше лесно како врвот на резервоарот за пресврт на Тера и Скај Непосредно начин да го разгле�

DEN 300.80