• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Monster Monster Double Date“ Canvas Art by Deborah Broughton

Трговска марка ликовна уметност „Monster Monster Double Date“ Canvas Art by Deborah Broughton

Buyers rating:
DEN 399.84

Износ

Уметник : Дебора ДонешеОнјубјект : Флоралстајл : Модерен и современ проитивен Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има две жаби искривени на лист против црна позадина. Истакнати бои : црна, зелена, жолта, тен, кафеава, сива Дебора Брутон е современ сликар со седиште во Ди зошто, на северните плажи на Сиднеј. Лесно препознаена со живописна боја и уникатни дизајни, сликите на Дебора ве покануваат да ги споделите нејзините уникатни набудувања на убавиот свет околу нас.? Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Две жаби се качија на лист против црна позадина.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Вкусен број за вечера, пилешки грутки
  • Ново
Мислење на купувачите:

Вкусен број за вечера, пилешки грутки

Вкусните броеви за вечера за вечера прават 10+ мини грутки Тие навистина вкусуваат како грутки и кечап и �

DEN 1.67