• Ново
Карат Т.Г.В. Белиот Топаз Роуз Родиум позлатен Стерлинг Сребрена годишнина прстен

Карат Т.Г.В. Белиот Топаз Роуз Родиум позлатен Стерлинг Сребрена годишнина прстен

Buyers rating:
DEN 3.33

Износ

Рекреирајте го најопвежливиот ден од вашиот живот со овој елегантен прстен за ангажман во Миабела. Изработено во блескаво розово родиум, издвоен сребро, овој прстен има седум камења со бели топаз-топози (1,5х1,5 мм) поставени на спротивни страни во редовни интервали, давајќи му на прстенот посебен изглед. Високата полирана завршница го прави прстенот искра исто како и вашето патување заедно. Направено во сребро. Роуз Родиум-позлатена. 1/5 CT T.G.W. Бел топаз. Белиот Топаз се сече : круг. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 1,8мм. ГОЛЕМОТ РИНГ. Ноември Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Декларирани својства

Најдобри предлози