• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Бела штала цвеќиња II“ платно уметност од Сју Шлабах

Трговска марка ликовна уметност „Бела штала цвеќиња II“ платно уметност од Сју Шлабах

Buyers rating:
DEN 638.40

Износ

Уметник : Сју Шлабахсубјект : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има античко рекламирање за градинарство со цвеќиња. Истакнати бои : бело, сиво, зелено, светло сино, тен, портокалово портфолио на диви јаболка/фотографија ги прикажува колаборативните напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Антички реклама за градинарство со цвеќиња.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Ove Decors Tampa in. L in. W in.
  • Ново
Мислење на купувачите:

Ove Decors Tampa in. L in. W in.

Ove Decors бесконечни 48 во сетот на вратата за туширање со шарки на Тампа без шарки има фиксен систем за шарк�

DEN 2.00