• Ново
Карат Т.Г.В. Ѓердан со отворен круг од розово злато Аметист 10kt

Карат Т.Г.В. Ѓердан со отворен круг од розово злато Аметист 10kt

Buyers rating:
DEN 4303.84

Износ

Бидете восхитувајте се на вашето различно чувство за мода кога го носите овој ѓердан со отворен круг на Тангело аметист. Прекрасно изработено во елегантно розово злато, овој ѓердан има 35 кружни, аметистички скапоцени камења поставени со пеперутка (2 x 2mm) што го формираат прегледот на круг. Сјајно со светла лак, овој прекрасен ѓердан од скапоцени камења е суспендиран на ланец со јаже од 17 инчи, кој се обезбедува со затворач за пролетен прстен. Овој треперлив ѓердан од скапоцен камен го прави совршен избор за себе или за некој што го сакате. Направено во злато од роза од 10kt. 1 CT T.G.W. Аметист. Камења поставени од пронг. Должина на ланецот : 17 ". Пролетниот прстен. Пронајдете ја нијансата што е соодветна за вас. украсете се со пенлива пукна боја.

Декларирани својства

Најдобри предлози