• Ново
Трговска марка ликовна уметност „магацини I неутрален“ платно уметност од Мелиса Аверинос

Трговска марка ликовна уметност „магацини I неутрален“ платно уметност од Мелиса Аверинос

Buyers rating:
DEN 2.00

Износ

Уметник : Мелиса Averinossubject : Abstract Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има дебели и тенки ленти од хартија распрснати со неутрални акварели распоредени на бела позадина. Истакнати бои : Белата Мелиса Аверинос живее и создава уметност. Растејќи на Кејп Код, таа отсекогаш сликала и се наметнувала со напуштање.? Од студио во нејзината стара куќа што ја споделува со својот „симпатичен сопруг и спасувачки кучиња“, таа создава уметност и јоргани и секакви убави работи. Во 2016 година, таа победи најдобро во шоуто за нејзиниот оригинален модерни ватенка во vuilt Con и учи модерно ватирање дома и на патот. Мелиса сака сликарство, ватирање, 'рѓа, еднорози, јога, градинарство, возбудливо шопинг и пита. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Дебели и тенки ленти од хартија испрскани со неутрални акварели распоредени на бела позадина.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Чановата на Хелен Абас „Сезони VII“
  • Ново
Мислење на купувачите:

Чановата на Хелен Абас „Сезони VII“

Уметник : Хелен Абасјубјект : Флоралстил : Модерни многу фотографи, чии дела сега висат во уметнички гале

DEN 2.33
Шарена перница во затворен простор
  • Ново
Мислење на купувачите:

Шарена перница во затворен простор

Прекрасна уметност од Мелиса Плух создава разговорлив тематски дизајн во повеќе бои за оваа печатена п�

DEN 1.00
Кик-стојат за косилки за прошетки
  • Ново
Мислење на купувачите:

Кик-стојат за косилки за прошетки

Овој удар на удар им одговара на повеќето косилки за трева и спречува превртување што може да го оштети �

DEN 477.60
Crocs Unise Classic Classic Slippers
  • Ново
Мислење на купувачите:

Crocs Unise Classic Classic Slippers

Сè што малечките сакаат за своите први парови на крокоди е тука во симпатичен и пријатна стил на влечење

DEN 372.64
Women'sенски врзан Долман Топ
  • Ново
Мислење на купувачите:

Women'sенски врзан Долман Топ

Додадете го овој удобен плус големина на Долманракав врв од 24 / 7 облека за удобност во вашата гардероба �

DEN 3.33
Crocs Unise Ralen наредени затнувања
  • Ново
Мислење на купувачите:

Crocs Unise Ralen наредени затнувања

Целата удобност и перница што ја барате, со мека лагер за малку повеќе топлина Нема причина да ги остави�

DEN 239.84