• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Барнард шеф“ платно уметност од Лоис Брајан

Трговска марка ликовна уметност „Барнард шеф“ платно уметност од Лоис Брајан

Buyers rating:
DEN 0.33

Износ

Уметник : Лоис Брајансубјект : животни Стил : Куќа/Кантрипродукт Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има пилешко што стои во лепенка кафеава трева. Истакнати бои : бела, сива, црна, тен, кафеава, вино Лоис Брајан се опишува себеси како 10-годишно мало дете, паметно маскирано како „жена на одредена возраст“… обична, градина-постројка, среќно мажена фотограф и дигитална уметност фанатична. Сликите на Лоис се засноваат на фотографиите што ги фаќа, претежно со нејзиниот Nikon D300. Иако нејзината примарна цел секогаш ќе биде да го фати тој совршен шут директно од камерата, таа исто така ужива да се врти во Фотошоп и другите програми за уредување на слики. Лоис нема ниту еден посебен стил и веројатно никогаш нема. Таа тврди дека е „приближно насекаде“ со она што го привлекува нејзиниот интерес. Лоис сè уште експериментира, сè уште ја сака секоја минута зад камерата и сè уште верува во магија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Лоис Брајан се опишува себеси како 10-годишно мало дете, паметно маскирано како „жена на одредена возраст“… обична, градинарска варијанта, среќно во брак фотограф и дигитална уметност фанатична. Сликите на Лоис се засноваат на фотографиите што ги фаќа, претежно со нејзиниот Nikon D300. Иако нејзината примарна цел секогаш ќе биде да го фати тој совршен шут директно од камерата, таа исто така ужива да се врти во Фотошоп и другите програми за уредување на слики. Лоис нема ниту еден посебен стил и веројатно никогаш нема. Таа тврди дека е „приближно насекаде“ со она што го привлекува нејзиниот интерес. Лоис сè уште експериментира, сè уште ја сака секоја минута зад камерата и сè уште верува во магија. - Пилешко стои во лепенка кафеава трева.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Хенри прилагодлива табела за ламба
  • Ново
Мислење на купувачите:

Хенри прилагодлива табела за ламба

Симплистичкиот и функционален дизајн на табелата за прилагодување на Хенри го прави ова парче мора да г

DEN 5817.60
Мизуно доминантно Клит за бејзбол ИЦ
  • Ново
Мислење на купувачите:

Мизуно доминантно Клит за бејзбол ИЦ

Доминантна ИЦ на Мизуно Секој чевли направен за иновативна удобност, мека флексибилност и супериорно а�

DEN 0.33
Со дизајн Beachy Kine Doormat
  • Ново
Мислење на купувачите:

Со дизајн Beachy Kine Doormat

Дајте му на вашиот дом суптилна вибрација на плажа со E by Design Beachy Caren Doormat Кружниот геометриски дизајн на �

DEN 207.84