• Ново
& G Hotешка цреша цели пиперки уз тегла

& G Hotешка цреша цели пиперки уз тегла

Buyers rating:
DEN 0.33

Износ

Популарно во италијанското готвење, пиперките со топла цреша B&G додаваат топлина и возбуда на оброците. За вистински loversубители на пиперка. Ниту една антипасто фиока не е комплетна без пиперки со топла цреша B&G. Овие пиперки од Зести се традиција во Yorkујорк уште од 1889 година, предизвикувајќи антипастос, салати и ентериери со рафал со задебелен вкус. Целата топла пиперки од цреша се соедини на сочно совршенство во едноставна мешавина на дестилиран оцет, чиста вода и нотка сол. Тие не содржат маснотии или холестерол, со само 10 калории по порција. Секоја тегла вклучува црвени и зелени пиперки. Блох и Гугенхајмер и брендот Б & Г се основани во 1889 година од семејствата Блох и Гугенхајмер, имигранти кои дојдоа во Америка бараат подобар живот. Тие започнаа со продажба на кисели краставички на улиците на Менхетен и брендот Б & Г продолжија да растат со текот на годините затоа што семејствата Блох и Гугенхајмер цврсто го поставија квалитетот на своите производи пред сè. Брендот B&G го формираше јадрото на B&G Foods кога беше основана во 1996 година. B & G топла цреша цели пиперки 32 мл тегла. Додадете кора од кора од салати, месо, пилешко и риба. Фрижидер по отворањето. Уживајте директно од теглата или на врвот на вашите омилени салати. Традиција во Yorkујорк од 1889 година. Малку маснотии, ниско калории, Кошер.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Luksенски женски Lilly Lyly Up Boot
  • Ново
Мислење на купувачите:

Luksенски женски Lilly Lyly Up Boot

Грубо модерно, чизмот на Lilly Lace Up ќе се сврти со глави без разлика со што ќе го спарите Објавено со полиес�

DEN 751.52
Вкусен број за вечера, пилешки грутки
  • Ново
Мислење на купувачите:

Вкусен број за вечера, пилешки грутки

Вкусните броеви за вечера за вечера прават 10+ мини грутки Тие навистина вкусуваат како грутки и кечап и �

DEN 1.67
Gr BB SS Tee џеб
  • Ново
Мислење на купувачите:

Gr BB SS Tee џеб

Оваа џебна џеб со кратки ракави Garanimals ќе помогне да се создаде кул, стилски изглед на вашето мало момче...

DEN 255.84