• Ново
Енергетски стоп предниот Z Street Warrior Rock Rotor и Caliper Kit KC3087-26

Енергетски стоп предниот Z Street Warrior Rock Rotor и Caliper Kit KC3087-26

Buyers rating:
DEN 6236.80

Износ

Овој комплет е специјално направен за високи перформанси, мускули со високи коњски сили и модифицирани автомобили кои бараат пократки постојки под најинтензивни услови. Вртежниот вртежен момент Z26 е постојано поголем од влошки на OE со извонредна термичка стабилност. Влошките за сопирачките со керамичка формула со ниска прашина се засилени со јаглеродни влакна за зајакнување на соединението и обезбедување на моќност на стопирање со сериозни работи без да се жртвува секојдневна дивестливост. Роторите се фрлаат со употреба на најдобрата металургија G3000 со строги толеранции на OE - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се направат какви било измени. Прецизните дупки за вежба овозможуваат максимално ладење на роторот. Заоблените слотови помагаат да се избрише секој гас или остатоци - држејќи јасна контактна лепенка на површината на роторот за безбедно, мазно сопирање. Поминете повеќе време уживајќи во она што е најважно - погонот. Енергетски стоп предниот Z26 уличен воин на сопирачките ротор и комплет за дебеломер KC3087-26. Поточно дизајниран за високи перформанси, мускули со високи коњски сили и модифицирани автомобили кои бараат пократки запирања под најинтензивни услови. Z26 керамичка формула Z26 јаглеродни влакна нуди екстремни перформанси на сопирањето, дизајнирани за мускулни автомобили и возила за изведба. Позлата со дихромат на сребрена цинк се нанесува на сите дупчат и слотирани ротори. Вклучува влошки на сопирачките Z26, дупчат и слотирани ротори, хардвер за инсталација и lube на керамичка сопирачка со висока температура. Fits : BMW 325i 2006 година.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Стрит Стрит Стрит 215 60- гума
  • Ново
Мислење на купувачите:

Стрит Стрит Стрит 215 60- гума

Улицата Мистар Стрит е турнеја, цела сезонска гума произведена за патнички возила Главно, овој модел бе�

DEN 6720.48