• Ново
Трговска марка ликовна уметност „есенска жетва“ платно уметност од Синди Лу

Трговска марка ликовна уметност „есенска жетва“ платно уметност од Синди Лу

Buyers rating:
DEN 1830.72

Износ

Уметник : Cyndi Lousubject : Seasonal Style : Modern Rusticproduct Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има илустриран знак во кој се вели дека "Прославете ја жетвата, среќна Денот на благодарноста ". Giclee (jee-clay) е напреден Процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Синди Лу „Падот на жетвата“ платно уметност.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Grooved in. In. Сет за рамка за сива слика
  • Ново
Мислење на купувачите:

Grooved in. In. Сет за рамка за сива слика

Вексфорд дома вистински дрвени рамки за фотографии приказ на рамка за прилагодена слика за виси на wallи�

DEN 132.16
Reef Runner Series Reef Runner 6-3 16 Purpler Nurple
  • Ново
Мислење на купувачите:

Reef Runner Series Reef Runner 6-3 16 Purpler Nurple

Deep Diver Diver Diver Reef Runner 800 е популарна кастинг и длабоко нуркање на мамки Сите чудави на Reef Runner се дизајниран�

DEN 403.20