• Ново
Современи моменти од Гербер Бебе момче Поштеда Француски Тери Худи

Современи моменти од Гербер Бебе момче Поштеда Француски Тери Худи

Buyers rating:
DEN 2.33

Износ

Современите моменти донесуваат обична софистицираност во гардеробата на вашето мало. Секоја од нашите дуксери има преден патент за полесни промени и е направен со супер мека ткаенина за целодневна удобност и лесна грижа. Имавме свои најважни работи самостојно сертифицирани со Стандард 100 од ОЕКО-Текс за да не мора да се грижите за штетните материи во облеката на вашето бебе. Овој пакет вклучува едно зелено бебе момче дуксе. Современи моменти од Гербер Бебе момче Поштеда на француски Тери Худи (0/3м - 24м). Вклучува една јакна со качулка. Супер мека и пријатна. Карактеристики на мека ткаенина од памук, совршена за да се загрее во ладни денови. Поштенскиот фонт овозможува брзо и лесно вклучување. Качулка за да ги задржи топлите и вратот на вашето дете. Цврста зелена. Слој над омилените облеки на вашето дете, вклучувајќи маички, врвови, панталони, шорцеви и повеќе. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #20.HCN.08865 HOHENSTEIN HTTI www.oeko- /Standard100. Ткаенина : 95% памук 5% спандекс. Машинско миење / сушење суво.

Декларирани својства

Најдобри предлози

ДЕЦАЛ ДЕЦАЛ ДЕЦАМ Сем Хјустон
  • Ново
Мислење на купувачите:

ДЕЦАЛ ДЕЦАЛ ДЕЦАМ Сем Хјустон

Декларатот за лого на Сем Хјустон, ви го олеснува да му покажете на светот дека сте вистински обожавател

DEN 117.60