• Ново
Гроздобер Хамадан Паскал Ориентална област килим, сина црна, 2'7 5 '

Гроздобер Хамадан Паскал Ориентална област килим, сина црна, 2'7 5 '

Buyers rating:
DEN 1.00

Износ

Купувајте Safavieh на. Заштеди пари. Во живо подобро. Винтиџ Хамаданперсјанска област regsthe гроздобер колекцијата Хамадан носи рафиниран изглед на антиката на денешниот возбудлив декор за дома со богато обоени килими со персиска област. Класичните мотиви се прикажани во карактеристични нијанси и античка патина, давајќи квалитети на наследство на секој килим во оваа возвишена колекција. Гроздобер килими на Хамадан се разбојат со употреба на меки синтетички предива во кадифен, исечен куп за високи перформанси и мекост под нозете. Боја : сина/црна. Големина : 2'7 "x 5 '. Енергијата се раздели во мисирка. Висина на купот : 0,51 во . Полипропилен. Поддршка за латекс, подлога за килим (продадено одделно) се препорачува да помогне да се спречи менувањето и лизгањето. Додатоци во фотографии во живот не се вклучени. Вакуум редовно (по можност еден без барови со тепачки) и чисто место; за тешко-да се отстранат дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирање на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќај на нозе и тежина на мебел. Користете ги заштитниците на килими под Нозе на тежок мебел за да се избегнат купови за срамнување. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика да избледат боите во вашата област килим со текот на времето; поставете го килимот на вашата област од директна сончева светлина секогаш Најлесни и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил . Забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може да варираат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме, ве советуваме дека постои одредена варијација. Моделите може да варираат малку според избраната форма и големина . Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; Овие површински бранови не се несовршености или штети и постепено ќе се повлекуваат; Задното тркалање или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на набори во килимот во вашата област; Оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се изедначат. Достапно во повеќе големини. За употреба на тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за задржување помеѓу заштитата.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Parvez Taj Aja Pine Wood Wall Art
  • Ново
Мислење на купувачите:

Parvez Taj Aja Pine Wood Wall Art

Ајакс Вуд wallид уметност од Парвез Таџ има ангажирана, темна шума сцена, вклучително и сертификат за авте

DEN 575.84
Лесни улични месечини вечерни пумпи
  • Ново
Мислење на купувачите:

Лесни улични месечини вечерни пумпи

Совршена опција за оние специјални прилики оваа сезона, Месечината од Лесна улица додава допир на гламу

DEN 639.84
Tesla Model Beige Classic Teark Car Mats Dats Thats, Под.
  • Ново
Мислење на купувачите:

Tesla Model Beige Classic Teark Car Mats Dats Thats, Под.

GGBailey® Classic Car Mats мешаат гроздобер стил со модерна технологија и се изработени од автомобилска згаснувањ�

DEN 3.00
Про обука за глава за глава-бк RDL
  • Ново
Мислење на купувачите:

Про обука за глава за глава-бк RDL

Подгответе се за обука со UFC Pro Обука за обука и добијте дополнителна заштита од погрешно насочени штрај�

DEN 2.33