• Ново
Petlas Glacier W 215 50R 95T XL гума

Petlas Glacier W 215 50R 95T XL гума

Buyers rating:
DEN 1578.88

Износ

Petlas Glacier W661 е специјално развиен за да им помогне на возачите да продолжат да се движат во најтешките зимски услови каде што патиштата се покриени со снег и мраз. Обезбедува крајна безбедност со обезбедување на прецизно ракување и кратко растојание за сопирање на снежни и ледени патни површини. Оптимизираниот профил одржува контакт со земјата дури и во најекстремните услови. Супериорната изведба на W661 е докажана на немилосрдни тестови во предизвикувачките временски услови и условите на патот на Финска. Наменето за употреба на купови и седани во зимски временски услови. Изберете големини се достапни во рамна рамка. Нуди прецизно ракување и пократки растојанија од сопирање на мраз и снег. Оптимизираниот профил и флексибилното гумено соединение овозможуваат постојана влечење на пониски температури. Енергично тестирано во Финска.

Декларирани својства

Најдобри предлози