• Ново
Miaенски Carat Carat T.G.W. Создаден бел сафир и дијамантски акцент Стерлинг сребрен ветувач

Miaенски Carat Carat T.G.W. Создаден бел сафир и дијамантски акцент Стерлинг сребрен ветувач

Buyers rating:
DEN 1584.00

Износ

Направете ги вашите намери познати со оваа прекрасна миабела создадена бел сафир и дијамантски акцент ветувачки прстен. Изработено во бујно сребро сребро, се одликува со круша, сет, создаден бел сафир скапоцен камен во центарот, прекриен со два тркалезна, поставена од бели сафир скапоцени камења (4 х 3мм) со 12 кружни, пронг- Поставете дијаманти (G-H, I2-I3) изложени на својот бенд. Измабен со сјај, овој ветувачки прстен е совршен за жена која бара едноставност и елеганција. Направено во сребро. 1/3 КТ. Т.Г.В. Создаде бел сафир. Создаден бел сафир исечен : круша и круг. 0,05 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од пронг. Ширина на опсегот : 1,3мм. Ветувачки прстен. Април Април. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Terra and Sky Women's Plus Sigust Twist Tounk Top, 2-Пакет
  • Ново
Мислење на купувачите:

Terra and Sky Women's Plus Sigust Twist Tounk Top, 2-Пакет

Ако само сè беше лесно како врвот на резервоарот за пресврт на Тера и Скај Непосредно начин да го разгле�

DEN 300.80