• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Мирна зелена i“ платно уметност од Вили Грин-ол.

Трговска марка ликовна уметност „Мирна зелена i“ платно уметност од Вили Грин-ол.

Buyers rating:
DEN 2601.60

Износ

Уметник : Вили Грин-Олдридсјубјект : Апстракт Стил : Модерен и комонден проток Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарени ленти во апстрактен состав. Истакнати бои : тен, светло сина, сива, зелена, бела, сина, црна светска уметничка група е водечки уметнички издавач кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Светската уметничка група е водечки издавач на уметност кој се наоѓа во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме wallиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како отпечатоци од стариот свет, Светската уметничка група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од многу традиционална до високо современа. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската уметничка група има свој тим за дизајн на тимот Визија. - Шарени ленти во апстрактен состав.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Wieteke de Kogel 'Darkness' Canvas Art
  • Ново
Мислење на купувачите:

Wieteke de Kogel 'Darkness' Canvas Art

Уметник : Wieteke de Kogelsubject : Floralstyle : Modern Многу фотографи, чии дела сега висат во уметнички галерии некогаш бе�

DEN 2.67
Thumbrintz besame mucto II затворен перница
  • Ново
Мислење на купувачите:

Thumbrintz besame mucto II затворен перница

Оваа перница е исполнета со рециклиран полиестер микрофибер Thummprintz besame Mucto II Внатрешна перница : Прекрас

DEN 400.00