• Ново
Трговска марка ликовна уметност „оригано“ платно уметност од Шерил Бартли

Трговска марка ликовна уметност „оригано“ платно уметност од Шерил Бартли

Buyers rating:
DEN 799.84

Износ

Уметник : Шерил Бартлисјубјект : Флоралстајл : Модерен и современо проучен вид : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има мали розови цвеќиња во тенџере. Уметничкиот талент на американската народна уметност, уметничкиот талент на Шерил Бартли беше очигледен уште од рана возраст кога ги изработи своите први уметнички дела како средство за комуникација. Подигната од семејство што зборува француски јазик, таа се потпираше на четка за бојадисување и кутија со боја за да се изрази на своите пријатели што зборуваат англиски јазик. Нејзината рана loveубов да се изрази со својата уметност резултираше во работа повеќе од 25 години како графички уметник во производството на позадина и текстил. Во текот на овие години, Шерил ги разви вештините неопходни за да ги разбере техничките аспекти во креирањето на позадина и дизајн на текстил, теорија на бои, компјутерски дизајн, трендови на пазарот и соодветна грижа и користење на квалитетни материјали за уметници. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Мали розови цвеќиња во тенџере.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Јакна за тексас на машката фау Шерпа
  • Ново
Мислење на купувачите:

Јакна за тексас на машката фау Шерпа

Сезона за глава за вашата гардероба Оваа машка тексас јакна од Georgeорџ се карактеризира со факс Шерпа за

DEN 1.33
Комплет за снабдување со забава
  • Ново
Мислење на купувачите:

Комплет за снабдување со забава

Секој комплет за партии за партии #1 Grad 2019 содржи : 8 #1 таблички хартиени плочи (9 "), 8 #1 таблички за десертни

DEN 271.84