• Ново
Далас Црвена Лантана Камара цвеќиња Две живи растенија-природен комарци репелант градина-привлечна количина и пеперутки-секој во тенџере

Далас Црвена Лантана Камара цвеќиња Две живи растенија-природен комарци репелант градина-привлечна количина

Buyers rating:
DEN 559.84

Износ

Познато како лесно растечко растение, Лантана напредува како годишно во северните клими, и како зимзелена или приземје во области без мраз. Овие растенија напредуваат во топло време, што ги прави популарен избор за градините во јужните и југозападните држави. Лантана добро настапува во зоните на УСАА 1-8, со повеќегодишни сорти добро се снаоѓаат во зоните на УСАА 9-11. Некои чин на сорти на Лантана се повеќе слични на тендерските повеќегодишни растенија во зоните на УСДА 7-8. Повеќегодишната Лантана може да порасне висока како 6 метри, а широко како 10 метри во вистинските услови на растење. Брзо растечки годишен за зони 8-10 што произведува убави цути на цврсти гранки сите нарачки дневно расадник бренд и се одгледуваат овде. Сите нарачки се испорачуваат со материјал за пакување со брендиран од расадник, и дневни инструкции за растење засновани на авторски права. Зони 8 плус - растат високи до 6 метри. Природно ги одвраќа комарците додека привлекуваат пеперутки и колибри.

Декларирани својства

Најдобри предлози

САД, АД миленичиња носач, мал, бел
  • Ново
Мислење на купувачите:

САД, АД миленичиња носач, мал, бел

Овој носач на миленичиња е совршено решение за транспорт на мали животни Носачот вклучува рачка, четири

DEN 2.67