• Ново
Трговска марка ликовна уметност „шарени сончеви кругови хоризонтална 1“ платно уметност од Ејми Вангсгард, бела мат, рамка од бреза

Трговска марка ликовна уметност „шарени сончеви кругови хоризонтална 1“ платно уметност од Ејми Вангсгард,

Buyers rating:
DEN 0.67

Износ

Уметник : Ејми Вангсгардбјект : Апстракт Стил : Современа трговска марка ликовна уметност „Шарени сончеви кругови хоризонтални 1“ платно уметност од Ејми Вангсгард, Бела мат, Бреза Рамка : Уметник : Ејми Вангсгард. Предмет : Апстракт. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од бреза, бела матка, акрилик. Ова подготвено да виси, измешано врамено уметничко парче има апстрактни кружни форми на црвена, жолта, сина, розова и бела боја. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво од бреза. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Декларирани својства

Најдобри предлози