• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Полк на Полок“ платно Арт од Марк Аланте, златна украсна рамка

Трговска марка ликовна уметност „Полк на Полок“ платно Арт од Марк Аланте, златна украсна рамка

Buyers rating:
DEN 0.67

Износ

Уметник : Марк Алантсебјект : Сликарство Стил : Современа трговска марка ликовна уметност „Полк на Полок“ платно Арт од Марк Аланте, злато украсен рамка : Уметник : Марк Аланте. Тема : Сликарство. Стил : современ. Тип на производ : Златна украсна рамка, акрилик. Ова подготвено да виси парче во златна украсна рамка има силуета што сурфа на шарен бран на акварел. печатење на giclee под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси.

Декларирани својства

Најдобри предлози