• Ново
Трговска марка ликовна уметност Поп маргаритки II Canvas Wallидна уметност од Ејми Вангсгард

Трговска марка ликовна уметност Поп маргаритки II Canvas Wallидна уметност од Ејми Вангсгард

Buyers rating:
DEN 1530.08

Износ

Подготвени да се претставиме без обележја за презентација во различни големини, ова е подготвено за обесено, галеријата завиткано уметничко дело има маргаритки. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Декларирани својства

Најдобри предлози