• Ново
Заштитена марка ликовна уметност „Мадам во црвена фотелја“ платно уметност од Цезан

Заштитена марка ликовна уметност „Мадам во црвена фотелја“ платно уметност од Цезан

Buyers rating:
DEN 1524.00

Износ

Уметник : Cezannes Ubject : People Style : Trational Product Type : Gallery-Wragped Canvas Artthis подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има жена што седи во црвено столче. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Мадам во црвена фотелја“ платно уметност од Сезан.

Декларирани својства

Најдобри предлози