• Ново
Трговска марка ликовна уметност „во есен“ платно уметност од Курт Шафер фотографии

Трговска марка ликовна уметност „во есен“ платно уметност од Курт Шафер фотографии

Buyers rating:
DEN 2601.60

Износ

Уметник : Kurt Shaffer Photogressubject : Panderscapestyle : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има фотографија од есенско зеленило и пат со жолти линии надолу во центарот. Истакнати бои : кафеава, црна, тен, сива, светло сина, бела како самоук фотограф, Курт е страствен за фото-уметноста што ја создава. Растејќи во Калифорнија, Илиноис и на друго место, Курт најде многу за да се фотографира од самиот почеток. Длабока loveубов кон природата и нејзината зачувување беше предизвикана во текот на неговите извидници години од неговиот татко Игл извидник, додека од неговата уметничка мајка го наследи своето природно око за композиција. „Мојата терапија е време поминато во природа“, вели тој, што го споделува во најчиста форма, истакнувајќи дека „она што го фотографирам во природата не е подложено на манипулација со фотошоп“. Ова не само што носи повеќе од децении филм за снимање каде манипулацијата не се ни размислуваше. Од 1980 година, Курт ги повика Кливленд, Охајо дома и најде бесконечна фотографска можност низ целата држава, во секоја сезона. Тој честопати ги зачудува гледачите со убавината што ја наоѓа во вообичаено : „Гледам убавина на места и работи што многумина минуваат покрај несвесни“. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фотографија од есенско зеленило и пат со жолти линии надолу во центарот.

Декларирани својства

Најдобри предлози