• Ново
Трговска марка ликовна уметност „точка“ платно уметност од Моис Леви

Трговска марка ликовна уметност „точка“ платно уметност од Моис Леви

Buyers rating:
DEN 0.67

Износ

Уметник : Moises Levysubject : Architecture Style : Modern & Modernural Product Type : Gallery-завиткано платно Artthis подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има апстрактен поглед на геометрискиот облакодер. Роден во Мексико Сити, Моис Леви е доживотен жител таму и работи во градот како воспоставен архитект. Тој има длабоко ценење за природната врска помеѓу светлината и архитектурата и токму овој интерес за квалитетите на светлината го водат данокот до фотографијата. Како контрапункт на својата работа како архитект, тој сега е привлечен кон пејзажната работа. Moises Levy 'dot' Canvas Art.

Декларирани својства

Најдобри предлози

Машка џемпер на екипажот на руно
  • Ново
Мислење на купувачите:

Машка џемпер на екипажот на руно

Најпродаваната џемпер на екипажот на Америка* на светот му вели на светот „Уживам и на топлината и удоб�

DEN 2.67
Време и вистинска оп Ками
  • Ново
Мислење на купувачите:

Време и вистинска оп Ками

Останете стилски оваа пролет и лето со ова време и суштински ткаени Ками на жените Лесен и воздушен, ово�

DEN 175.04
Необична патика за да Мерлин
  • Ново
Мислење на купувачите:

Необична патика за да Мерлин

Без разлика дали се грижите за бизнисот во градот или уживате во ноќта на слободно време, Мерлин од Дакс

DEN 3.00