• Ново
Трговска марка ликовна уметност „уметност зебра“ платно уметност од Ричард Валич

Трговска марка ликовна уметност „уметност зебра“ платно уметност од Ричард Валич

Buyers rating:
DEN 508.96

Износ

Уметник : Ричард ВаличСубјект : животни Стил : Современа Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарено, импресионистичко сликарство на Zebras.Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на правење печатење за создавање високо квалитетна ликовна уметност репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „уметност зебра“ платно уметност од Ричард Валич.

Декларирани својства

Најдобри предлози