• Ново
Трговска марка уметност едноставност платно wallидна уметност од Шелија Голден

Трговска марка уметност едноставност платно wallидна уметност од Шелија Голден

Buyers rating:
DEN 383.84

Износ

Подготвени за презентација без обесено, ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бел цвет во мала жолта вазна. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Декларирани својства

Најдобри предлози