• Ново
Parvez Taj Затемнети темни блуз Сликарство печатење на завиткано платно

Parvez Taj Затемнети темни блуз Сликарство печатење на завиткано платно

Buyers rating:
DEN 0.33

Износ

Ова сликање на темно блуз “печатење на завиткано платно е печатење на ликовно платно од страна на Parvez Taj. Парвез Таџ е визионерски уметник и пионер на УВ -мастила како ликовен медиум. За да ги постигне своите оригинални слики, тој слободно ги меша фотографијата, водата и акрилните бои и УВ-мастилата со најразлични подлоги како што се платно, алуминиум, бамбус и рециклирана шума. Секое од овие парчиња е пример за неговото размислување надвор од кутијата и меѓународната инспирација-сигурни сме дека и ќе бидете инспирирани. ПАРВЕЗ ТАЈ „ОБЕЗБЕДУВАЕ НА СМЕТНИОТ БЛУС“ Сликарство на завиткано платно : ликовно платно печатење од Парвез Таџ. Професионално се протегаше рака. Галерија завиткана во одржливо, невородно дрво. Пристигнува подготвени да висат. Вклучува сертификат за автентичност. Уметнички потпис на предната страна.

Декларирани својства

Најдобри предлози