• Ново
Чудо нација за момчиња за бебиња и мали деца, водени маици, 3-пакувања, големини 12м-5Т

Чудо нација за момчиња за бебиња и мали деца, водени маици, 3-пакувања, големини 12м-5Т

Buyers rating:
DEN 144.00

Износ

Обично, никогаш не изгледаше подобро со маиците со вода-лајт на „Wonder Nation“ во погодно три пакувања. Направено за авантури и умствено направено со BCI памук и рециклиран полиестер, собирањето вода-лајт комбинира мала употреба на вода во процесите на ткаенина и облека за да генерира значителни заштеди во употребата на вода во споредба со конвенционалната обработка. Недостатокот на вода станува еден од најголемите предизвици во светот и секој ден се подобруваме во намалувањето на нашето влијание врз животната средина. Исклучиво на. Материјал : 60% памук/40% полиестер. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Сет вклучува : три маици. ФИТ : Опуштено. Деколте : екипаж. Затворање : стил на пуловер. Ракави : Кратко. Ockебови : Ништо. Карактеристики : Основни бои за мешање и совпаѓање со сите негови панталони и шорцеви. Вода на вода и мали деца за бебиња и мали деца од маици од Wonder Nation. Запознајте ја колекцијата за деца што трае помалку вода за производство. Wonder Nation Water- lite користи над 60% помалку вода во производството, ја заменува водата со пена во боење на индиго и користи помалку енергија од конвенционалната обработка.

Декларирани својства

Најдобри предлози