• Ново
1- Карат Т.Г.В. Создадени бели сафир и карат Т.В. Прстен за ангажман со црни дијаманти Стерлинг сребрен три-камен

1- Карат Т.Г.В. Создадени бели сафир и карат Т.В. Прстен за ангажман со црни дијаманти Стерлинг сребрен три-камен

Buyers rating:
DEN 3.33

Износ

Безвременски симбол на вашата loveубов и посветеност, овој создаден бел сафир и црниот дијамантски прстен за ангажман е направен во бујно сребро сребро. Овој прстен за ангажман со три камен се карактеризира со тркалезен сет, создаден бел сафир (6,5 мм) во неговиот центар со фенси црн дијамант од двете страни. Групата е исто така пас сет со 12 црни дијаманти со кружен дел, давајќи му на овој прстен карактеристичен и трендовски изглед. Овој прстен за ангажман на црниот дијамант е совршено парче накит за модерната невеста.Блак дијамантите се погусти и тежат повеќе од белите дијаманти. Затоа, црните дијаманти може да се појават значително помали од белите дијаманти со иста големина на каратот. 1-3/8 Carat T.G.W. Создадени бели сафир и 1/3 карат Т.В. Црн дијамант Стерлинг Сребрен прстен за ангажман со три-камен : Изработен во Стерлинг Сребрена1-3/8 КТ. Т.Г.В. Создадено бел сафир1/3 КТ. Т.В. Црн дијамантсарн за дијаманти.

Декларирани својства

Најдобри предлози