• Ново
Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Овална скратена Морганит и Карат Т.В. Дијамант 10kt розово злато овален ореол прстен

Miabella Women's'sims 1- Carat T.G.W. Овална скратена Морганит и Карат Т.В. Дијамант 10kt розово злато овален

Buyers rating:
DEN 6719.84

Износ

Додадете допир на боја и елеганција на вашиот изглед со овој блескав миабела овален ореол прстен. Изработено во бујно розово злато, овој треперлив овален ореол прстен има централен овален, поставен на мориганит-камења од морнит (8x6mm), опкружен во хало дизајн создаден од 30 кружни дијаманти поставени на пронг (G-H, I2-I3). Засилен со полиран финиш, овој гламурозен прстен има удобен бенд. Овој прекрасен прстен ќе ви се чувствувате најдобро во текот на целиот ден. Направено во злато од роза од 10kt. 1-1/7ct. Т.Г.В. Морганитски скапоцени камења. Морганит пресечен : овален. Големина на Морганит : 8x6mm. Поставување на Морганит : Подготвен дел. 1/8 CT. Т.В. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Големина на дијамант : 0,9x0.9mm1x1mm. Поставување на дијаманти : Поставување на Prong. Ширина на опсегот : 1,8мм. Овален ореол прстен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Декларирани својства

Најдобри предлози