• Ново
1- Карат Т.Г.В. Африкански аметист и карат дијамант 14kt розово злато дијамантски правоаголен ореол прстен

1- Карат Т.Г.В. Африкански аметист и карат дијамант 14kt розово злато дијамантски правоаголен ореол прстен

Buyers rating:
DEN 5584.00

Износ

Додадете искра во очите кога ќе го видите ова треперливо тангело африкански аметист и дијамантски правоаголник ореол прстен. Изработен во зрачно розово злато, овој прстен се одликува со багета-исечен, сјајно сјајно африкански скапоцен камен (10,5х3,5 мм) поставен хоризонтално во центарот на прстенот, со 40 тркалезни, треперливи дијаманти поставени од г. L1) Формирање на ореол. Засилено со висок лак, овој скапоцен камен и дијамантски прстен прави вреден додаток на секоја колекција на накит. Координирајте го овој прекрасен скапоцен камен и дијамантскиот прстен со вашиот следен вечерен ансамбл и изгледате зачудувачки. Изработено во злато од роза од 14 KT. 1-1/5 CT T.G.W. Афро-аметист. 1/4 CT T.W. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : L1. Багет и камења со кругови. Камења поставени од пронг. Хало моден прстен. Ширина на опсегот : 1,6мм. Февруари роден камен. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Тангело : Виножито од скапоцени камења е твое да го откриеш со накит Тангело. Со илјадници стилови за избор, ќе ја најдете нијансата што е соодветна за вас. Украсете се со пенлив рафал на боја.

Декларирани својства

Најдобри предлози