• Ново
Империјал скапоцен камен Стерлинг сребрен круг создаден рубин и создаде бел сафир двојно ореолски прстен за ангажман на жени

Империјал скапоцен камен Стерлинг сребрен круг создаден рубин и создаде бел сафир двојно ореолски прстен за

Buyers rating:
DEN 6016.00

Износ

Изработено во сребро, прстенот за ангажман прикажува кружен дел, создаден рубин скапоцен камен, поставен во центарот, завиткан во двојно ореол на создадени бели сафири. Елегантниот разделен трепернува треперува со создаден акцент на бел сафир. Завршено со светло полиран сјај, овој шармантен ангажман прстен со создаден рубин и создаден бел сафир е сигурно дека ќе се обожава. 4мм х 4мм со кружен дел создаден камен од рубин центар . со тркалезен акцент на бел сафир. Двојно ореол во форма на перница. Направено во сребро. Полиран финиш . Димензија : должина од 9,00 мм x 21,00 мм ширина x 7,50 мм висина на галеријата.

Декларирани својства

Најдобри предлози